شایع ترین علائم تومور مغزی و علت آن ها

 • تاریخ: دی ۲۹, ۱۳۹۸
 • دسته بندی: مقالات
 • دیدگاه کاربران: ۲۷ دیدگاه
 • تعداد بازدید: 6814 بار
علائم تومور مغزی

تومور مغزی  یا یک تومور خوش خیم مغزی می‌تواند سبب ایجاد نشانه هایی از ناراحتی‌های مزمن در فرد شود. این علائم هشدار دهنده همچنین ممکن است اگر تومور از مناطق دیگر بدن به مغز گسترش یابد و یک تومور را شکل دهد، رخ دهد. علائم تومور مغزی می‌تواند بر اساس اندازه تومور، سرعت رشد و موقعیت آن متفاوت باشد. به عنوان مثال، توموری که در بخش بزرگ و بیرونی مغز معروف به غشای مغز وجود داشته باشد، بسته به جایی که در مغز تومور تشکیل می‌شود، می‌تواند علائمی از مشکلات گفتاری یا بینایی تا ضعف و بی‌حسی در یک طرف بدن دیده شود.

صرف نظر از این که  تومور‌ها بدخیم یا خوش خیم هستند، هر گونه نشانه‌ای از تومور مغزی مستلزم توجه فوری است.

هر سردردی نشانه تومور مغزی نیست!

همه سردرد‌ها نباید باعث نگرانی در شما شوند. شما ممکن است یک میگرن گذرا یا یک سردرد ناشی از درد گردن داشته باشید. شما به سادگی با مصرف یک آسپرین یا داروی دیگر می‌توانید سردرد خود را کاهش دهید. اما هنگامی که سردردهای شما در طول زمان به وجود می‌آیند و ادامه می‌یابند، به خصوص زمانی که با سایر مشکلات عصبی همراه هستند، شما ممکن است علائم تومور مغزی را نشان دهید.

درباره تومور مغزی بیشتر بدانید

تومور مغزی یک توده بافتی است که توسط انباشت سلول‌های غیر طبیعی در مغز تشکیل شده است. انواع بسیاری از تومو‌رهای مغزی وجود دارد. این تومور ها می توانند خفیف و غیرقابل تشخیص (خوش خیم) یا سرطانی (بدخیم) باشند. آنها می‌توانند در مغز (تومورهای مغزی اولیه) یا از قسمت‌های دیگر بدن گسترش پیدا کرده باشند (تومورهای ثانویه یا تومورهای متاستازی مغزی).

سرعت رشد تومور‌های مغزی می‌تواند بسیار متفاوت باشد. میزان رشد و موقعیت تومور به سایر ساختار‌های مغز بستگی دارد که چگونه عملکرد سیستم عصبی را تحت تاثیر قرار می‌دهند. گزینه‌های درمان تومور مغزی (لینک به درمان تومورهای مغزی) بستگی به نوع تومور، اندازه و موقعیت آن دارد.

علل پیدایش تومور مغزی چه می تواند باشد؟

علت اصلی بسیاری از تومو‌رهای مغزی مشخص نیست. برای بسیاری از تومورها، جهش‌های ژنتیکی یا ناهنجاری‌های کروموزومی با ایجاد تومور مرتبط هستند.

اکثر تومورهای مغزی تک گیر هستند، اما برخی از آنها به شرایط خاص ژنتیکی مانند نوروفیبروماتوز نوع I و II، بیماری فون هیپال-لینداو، سندرم لی-فراومنی، سندرم تورکوت، اسکلروز سلولی و سندرم کارسینوم سلول بازال مرتبط هستند .

افراد مبتلایی که پرتودرمانی  می‌شوند، به عنوان بخشی از درمان قبلی برای بدخیمی‌های دیگر، خطر ابتلا به تومورهای مغزی جدید در آن‌ها افزایش می‌یابد.

تومورهای مغزی ممکن است در هر سنی اتفاق بیافتند اما در سنین جوانی و نوجوانی شایع تر هستند. هر دو جنس مردان و زنان می‌توانند تومورهای مغزی داشته باشند، اما مردان دارای خطر ابتلای پایین تری هستند.

بیشتر بخوانید : علت بوجود آمدن تومور مغزی

علائم تومور مغزی و عوارض چیست؟

تومورهای مغزی می‌توانند علائم و نشانه‌های مختلفی ایجاد کنند. بین نشانه ها و علائم تفاوت وجود دارد. بیمار یک علامت را احساس خواهد کرد، اما یک نشانه معمولا در آزمایشات پزشکی تشخیص داده می‌شود. هر دو نشانه و علائم هنگام تشخیص ارزیابی می‌شوند.

علائم به جایی که تومور در مغز واقع شده، بستگی دارد. برخی از علائم رایجی که باعث ایجاد تومورهای مغزی می‌شوند عبارتند از:

جمجمه مانند یک جعبه بسته است که نمی‌تواند گسترش یابد. وقتی یک تومور رشد می‌کند، فشار داخل این “جعبه”، که با عنوان فشار داخل جمجمه (ICP) شناخته می‌شود، افزایش می‌یابد. تومور به سایر قسمت‌های مغز فشار وارد می‌کند. بافت‌های متورم اطراف تومور نیز فشار ایجاد می‌کنند. رشد تومور اغلب منجر به یک بیماری به نام ” هیدروسفالی (hydrocephalus) ” می‌شود که باعث ایجاد فشار در مایع مغزی نخاعی  در بطن‌های مغزی می‌شود. هیدروسفالی، که در زیر شرح داده شده است، ICP یا فشار جمجمه‌ای را نیز افزایش می‌دهد.

هیدروسفالی

هیدروسفالی

رشد تومور و تورم در مغز ممکن است جریان مایع شفافی را که به نام مایع مغزی نخاعی (CSF) شناخته می‌شود، مسدود کند. CSF توسط بخشی از مغز که کروئید نامیده می‌شود، تولید می‌شود و در داخل مغز و نخاع در یک مسیر خاص حرکت می‌کند. CSF یک مقاومت مخصوصی در مغز و نخاع فراهم می‌کند. این مقاومت و عایق بودن کمک می‌کند تا از آسیب رسیدن به این اندام‌ها جلوگیری شود.

اگر جریان CSF توسط تومور مسدود شود، حالتی مانند آب در یک سد ایجاد می‌شود. این امر منجر به یک وضعیت هیدروسفالی می‌شود. بطن‌های مغزی بزرگتر می‌شوند و فشار داخل جمجمه نیز افزایش می‌یابد. هیدروسفالی همچنین با عنوان “آب در مغز” نیز نامگذاری شده است. اگر کودکی مبتلا به هیدروسفالی  باشد، ممکن است مایع اضافی از مغز را با انجام یک عمل جراحی به نام ونتریکولوستومی یا قرار دادن یک شانت در مغز تخلیه کرد .

برخی از علائم افزایش ICP (با و بدون هیدروسفالی) عبارتند از:

 • سردرد  (معمولا در صبح‌ها)
 • استفراغ و یا تهوع (معمولا در صبح)
 • شروع خارش و تار شدن یا کاهش بینایی
 • تغییر در هوشیاری، مانند سست شدن یا خواب آلودگی
 • تغییر در رفتار
 • تشنج
 • در نوزادان: بزرگ شدن فونتانل (نقطه نرم) و یا افزایش حجم جمجمه
 • در نوزادان: چشم هایی که به سمت پایین حرکت می‌کنند، جایی که قسمت سفید چشم در بالای قسمت تیره قرار دارد؛ همچنین با عنوان “چشم غروب آفتاب” شناخته می‌شود
تشنج

تشنج : اغلب به صورت جزئی 

تشنج معمولا علامت تومور مغزی است و تقریبا ۶۰٪ بیماران آنها را تجربه می‌کنند. آنها اغلب زمانی اتفاق می‌افتند که تومورها در قسمت مرکزی مغز واقع شده و سرعت رشد آهسته و ضایعات زیادی دارند.

آنها همچنین در مواردی که گلیوما به آرامی رشد می‌کند (تومور در سلول‌های گلیال)، تومور مننژیوم  (تومور در مننژ ها)، تومورهای ساقه مغز  و زمانی که تومور شروع به متاستاز یا گسترش به سلول های مجاور را آغاز کرده است، نیز رخ می‌دهند.

تشنج زمانی رخ می‌دهد که تومورها با سیگنال‌های الکتریکی بین سلول‌های عصبی تداخل ایجاد می‌کنند، یا آنها را مختل یا تشدید می‌کنند. با توجه به محل تومور، تشنج می‌تواند به طور کلی، بر کل بدن و یا ناحیه خاصی اثر بگذارد، که منجر به اسپاسم در یک گروه خاص از عضلات و یا تاثیر بر اعصاب خاص می‌شود. گاهی اوقات تشنج می‌تواند در شما احساس “عجیبی” ایجاد کند به طوری که شما بعدا قادر به توصیف آن نخواهید بود. گاهی اوقات شما حتی قادر نخواهید بود فاز بعدی را به یاد بیاورید. به این نوع تشنج‌ها، تشنج‌های کانونی گفته می‌شود.

تشنج‌های جزئی احتمالا در مراحل اولیه شایع تر هستند. در بعضی از افراد ممکن است یک هشدار قبل از تشنج مانند سردرد، حالت تهوع یا سرگیجه، رخ دهد .

سر درد

سردرد : غیر قابل اثبات و مقاوم در برابر داروها

یک سردرد مداوم جدید نشانه ای معمول از تومور مغزی است، اگرچه نشانه اولیه نیست. حدود ۵۰٪ از بیماران مبتلا به تومور مغزی از سردرد شکایت دارند اما معمولا در شروع تومور این اتفاق نمی افتد. تومور با فشار روی مغز یا ممانعت از جریان مایع مغزی نخاعی و افزایش ICP یا فشار داخل جمجمه باعث سردرد می‌شود.

تفکیک بین سردرد مرتبط با تومور و سردرد‌های عادی که ممکن است به علت سینوس، آنفلوآنزا یا میگرن ایجاد شود دشوار است.

 • درد ممکن است خفیف و شبیه یک میگرن باشد یا حتی ممکن است یک سردرد تنشی باشد.
 • اعتقاد بر این بود که سردرد توموری در صبح بدتر می‌شود و در عرض چند ساعت بهبود می‌یابد، اما این امر ممکن است همیشه صادق نباشد.
 • درد زمانی که شما فعالیتی را انجام می‌دهید که باعث افزایش فشار در سر شما می‌شود، مانند سرفه کردن، عطسه کردن یا خم شدن، افزایش می‌یابد.
 • داروهای بدون نسخه، استراحت یا خواب کمک کننده نیستند.
 • همچنین ممکن است همراه با تهوع و استفراغ باشند.

استفراغ از علائم تومور مغزی

استفراغ: مداوم و غیر قابل کنترل 

استفراغ مداوم یا تهوع، بدون هیچ دلیلی مشخصی، به خصوص در صبح و یا زمانی که موقعیت خود را تغییر می‌دهید، می‌تواند نشانه ای از تومور مغزی باشد. استفراغ اغلب ناشی از افزایش فشار داخل جمجمه است، به همین دلیل است که حرکت باعث شروع آن می‌شود.پ

در بررسی بیماران دارای تومورهای مغزی با تومورهای اولیه و متاستاتیک، ۴۰٪ از استفراغ و حالت تهوع شکایت داشتند.

این بدان معنی است که استفراغ علامت مشترک در مراحل مختلف تومور مغزی است. معمولا تصور می‌شود که استفراغ علامت یک تومور در مخچه است. با این حال، اگر بدون علائم دیگر همراه باشد، ما اغلب استفراغ را به عنوان نشانه ای از یک مشکل در سیستم گوارشی تلقی می‌کنیم.

مشکلات بینایی از علائم تومور مغزی

در برخی موارد، تومور عصب بینایی را تحت تاثیر قرار می دهد. این عصب همان عصبی است که پیام بین چشم و مغز را حمل می‌کند. همچنین ممکن است بر روی اعصاب تاثیر گذار باشد که حرکت چشمها را کنترل می‌کند که با عنوان اعصاب کرانیال شناخته می‌شوند. برخی از مشکلات چشمی عبارتند از:

 • پاپیلیدمیا : این مشکل زمانی اتفاق می‌افتد که عصب بینایی متورم شده باشد
 • از دست دادن بینایی
 • دو بینی
 • نیستاگموس : این علامت به حرکت سریع و غیر قابل کنترل گفته می شود
 • دید تونلی
 • کوری
 • تغییر شخصیت : افسردگی یا تهاجم 

با توجه به موقعیت و سرعت رشد تومور، شخصیت شما نیز ممکن است به طور قابل توجه یا ظریفی تغییر کند. تومور سریع الرشد در لب جلویی تغییرات شخصیتی ناگهانی ایجاد می‌کند و شما را به راحتی تحریک، افسرده و گیج می‌کند. شما حتی ممکن است حالت تهاجمی داشته باشید، اگرچه ممکن است هیچ سابقه رفتار تهاجمی از قبل نداشته باشید. شما همچنین ممکن است رفتارهای فرهنگی یا اجتماعی نامناسبی داشته باشید. این به این دلیل است که لوب جلویی مسئول ویژگی‌های شخصیتی شما را بر عهده دارد. اگر تومور بر کیفیت سیگنال‌های عصبی در این ناحیه از مغز تأثیر می‌گذارد، می‌توانید کنترل احساسات و رفتار‌های خود را از دست بدهید و قادر به تنظیم رفتار خود با توجه به محیط اطراف خود نباشید.

گفتاری و شنیداری : دشواری در سخن گفتن 

از دست رفتن ناگهانی مهارت‌های ارتباطی می تواند تومور مغزی را نشان دهد. شما ممکن است با خجالت زده شوید، با لکنت زبان صحبت کنید، به طور ناگهانی صحبت کنید، در استفاده از کلمات مناسب به مشکل برخورد کنید، کلمات نامناسب استفاده کنید، اسم اشیاء معمول را فراموش کنید و قادر نباشید یک جمله معنی دار را با به هم چسباندن کلمات تولید کنید. گاهی اوقات ممکن است به صورت روان صحبت کنید، اما سخنرانی شما ممکن است با «غیر از کلمات» پر شود. شما ممکن است قادر به نوشتن، اما خواندن آنچه نوشته اید، نباشید. این علائم همچنین می تواند یک سکته مغزی یا حمله میگرن را نشان دهد. همه سه وضعیت پزشکی جدی هستند و نیاز به توجه دارند.

تومور می تواند زبان شما را تحت تاثیر قرار دهد. مغز شما دو مرکز گفتار اصلی دارد و یک تومور در هر یک از این لوب ها می‌تواند صحبت کردن شما را دشوار کند.

 • ناحیه ورنیک در نزدیک لوب کناری مغز، که به شما کمک می‌کند تا زبان را درک کنید و سخن دیگران را رمزگشایی کنید.
  منطقه بروکا در نزدیکی لوب جلویی که به تولید گفتار کمک می‌کند، به طوری که شما به طور معنادار و روان صحبت می‌کنید
  این دشواری در استفاده و درک زبان به معنای دیسپاسیا یا آفاسیا شناخته می‌شود.

اگر تومور در لوب کناری مغز شما و بر لوبول کناری پایینی وجود داشته باشد، ممکن است در تکرار حرف دیگران مشکل داشته باشید ، قسمت دیگری که در تولید گفتاری و تکرار گفتاری تأثیر می‌گذارد. با این حال، اگر شما نمی‌توانید کلمات دیگران را درک کنید، باید مشکوک به تومور مغزی باشید و همچنین ممکن است کاهش شنوایی مرتبط با تومورهای ساقه مغز نیز باشند.

از دست دادن حافظه : یادآوری یا ثبت اطلاعات

تومور مغزی، به ویژه در لبه‌های پیشانی و تمپورال، ممکن است بر حافظه شما در مورد اشیا، افراد، مکان ها یا حوادث زندگی‌تان تأثیر بگذارد. ناتوانی در یادآوری هر نوع اطلاعاتی که قبل از شناخت تومور مغزی در شما وجود داشته است، به عنوان آمنیازی رتروگراد شناخته شده است.

شما همچنین ممکن است قادر به یادآوری موضوعات بعد از گسترش تومور مغزی نیز نباشید. این ناتوانی در پردازش اطلاعات جدید به معنای آمنیازی آنتروگراد شناخته می‌شود. متاسفانه، از دست دادن حافظه ممکن است در اثر درمان نیز باشد.

خستگی از علائم تومور مغزی

خستگی : با وجود خواب زیاد

ممکن است دچار خستگی شدید بدنی شوید. این امر می‌تواند به علت تشنج، سردرد یا حالت تهوع باشد یا اینکه بدن شما بیشتر از انرژی خود در مبارزه با تومور استفاده می‌کند. همچنین، تومور، کارهای ساده و روزمره شما را به یک چالش بزرگ تبدیل می‌کند، و میزان اضافی تمرکز و تلاشی که برای انجام این کارهای روزمره صرف می‌کنید، می‌تواند انرژی شما را از بین ببرد.

این احساس خستگی اغلب از طریق خواب و استراحت از بین نمی‌رود، گرچه با رشد تومور، ممکن است بیش از حد بخوابید یا خواب در طول روز داشته باشید. خستگی اغلب با بی تفاوتی، تحریک پذیری، افسردگی یا احساسات منفی در مورد خود و دیگران همراه است.

عدم تعادل : از دست دادن تعادل و هماهنگی

اگر در حفظ تعادل خود در طول راه رفتن مشکل دارید یا در هماهنگی دست‌ها و پاها مشکل دارید، ممکن است نشانه تومور مغزی باشد. این نشانه‌ها ممکن است ناشی از تومور در مخچه، قشر مغزی یا لوب جانبی باشد که هر کدام به شیوه‌های مختلف برای هماهنگی حرکات مسئول هستند. تومور ساقه مغز که بر شنوایی تاثیر می‌گذارد نیز می‌تواند به از دست دادن تعادل در شما کمک کند.

اگر علت تومور در لوب جانبی باشد،عدم تعادل را می‌توان به بی‌حسی یا ضعف در یک طرف بدن شما نسبت داد. همانطور که ساقه مغز و لوب قدامی کنترل حرکت‌های عضلانی مربوط به بلع و صحبت کردن را برعهده دارند، به همین ترتیب،در صورتی که تومور در این مناطق وجود داشته باشد، بیماران نیز با این فعالیت‌ها مشکل خواهند داشت.

تغییرات فیزیولوژیک غیر طبیعی : اندام‌های بزرگ و پریود‌های نامنظم

تومور در غده هیپوفیز می تواند پریود‌های نامنظم، و تولید بیش از حد شیر در مادر، بزرگی سینه‌ها در مردان و موهای بیش از حد در بدن ایجاد کند. همچنین ممکن است باعث بزرگ شدن دست و پاها، چاقی و تغییرات فشار خون در شما منجر شود. پلک افتاده یا دهان کج نیز می‌تواند نشانگر تومور در مغز شما باشد.

نظرات


حسن

ممنون از سایت خوبتون و اطلاعات کامل و جامعی که در اختیار مخاطب قرار دادید ، واقعا استفاده کردم


پاسخ
صفی الله

خیلی ممنون از معلومات خوب شما موفق باشید


پاسخ
ناشناس

سلام . ممنون میشم پاسخگو باشید!
خواستم بگم من حدود یک هفته ای هست که سمت راست صورتم و دست راستم حالت کم حس بودن داره . این میتونه ربطی به مغز و … داسته باشه ⁉️⁉️


پاسخ
هچ

آخیش خیالم راحت شد تومور نی چون هیچکدمون علائم رو ندارم


پاسخ
asdfghjkl

سلام
من مدتی سمت چپ بدنم بی حسه چشم چپم حس میکنم یه جوری موقع حرف زدن بعضی کلمات نمیتونم درست تلفظ کنم بیشتر مواقع صبح ها سرم درد میکنه حتی یبار ازخواب بلند شدم نمیتونستم رو پام وایستم چند بار خوردم زمین ، خیلی زود عصبانی میشم


پاسخ
ن ر

سلام ممنون میشم جوابمو بدید
همه این علائم رو دارم بجز تشنج و حالت تهوع اینا سرم خیلی درد میکنه چند ساله که در میکنه ولی امسال شدید شده هرروز درد میکنه رفتارم به کل عوض شده خیلی کلا انگار یه ادم دیگم خودمو نمیشناسم اصلا حال ندارم همش خستم میخوام فقط بخابم و همینطور موقعی که پامیشم یهو تعادلمو از دست میدم زیر پاهام خالی میشه و میوفتم تغییرات بینایی هم چشام یکم ضعیف شده درد میکنه یهو به سیاهی میره و همینطور افسرده شدم و … کا تمام علایمو دارم یعنی ممکنه این تومور مغزی باشه ؟
خیلی ممنون میشم جواب بدید


پاسخ
رضا مرادی

سلام وقت بخیر جسارتا من ۷بار تومور مغز و نخاع انجام دادم به نظرتان علت تومور های متعدد و مکرر چیست؟ تا الان شیمی درمانی نشدم آیا نیاز هست؟
به نظر شما چرا مرتب تکرار میشه؟


پاسخ
فاطیما

سلام وقتتون بخیر ببخشید من سردرد می‌گرفتم دکتر مراجعه کردم سی تی اسکن فرستادن که متوجه شدم هیدروسفالی دارم ولی خیلی شدید نیست آیا ممکنه منجر به تومور بشه؟


پاسخ
امیر

سلام . با توجه به شباهت وضعیت شما به خواهر احتمال زیادی هست تومور داشته باشید. سریعا برای گرفتن ام ار ای اقدام کنید. برای راحی داخل مغز از استادان معروف کمک بگیرید چون خطرناکه


پاسخ
امیر

دوستان مقاله کاملا توضیح داده و بعضی از دوستان کاملا همه علائم رو دارن و باز هم سوال میکنن ممکنه داشته باشیم! خوب به نظرتون علائمتون به چه بیماری دیگه ای شباهت داره! با مغز شوخی نکنید. اگر علائم رو دارید سریعا اقدام کنید. سراغ جراحان حرفه ای و معتبر برید. کسانی که در دانشگاه های مهم پزشکی صاحب کرسی استادی باشن. و تجربه جراحی مشابه مورد شما رو هم داشته باشن.


پاسخ
مهدی

سلام،من چند وقته یا سرد درد دارم یا یا احساس میکنم یه سنگینی تو مغزم هست،قبلا هم چشام سیاهی میرفت اما الان بیشتر شده بعد از خواب هم سرم درد میاد و بعد مدتی خوب میشه،بعضی وقتا دست راست بی حس میشه یا گزگز میکنه،چشمم هم دوتایی میبینه،یعنی من تومور دارم؟
اگر جواب بدید خوشحال میشم


پاسخ
مهدی

آها یادم رفت،سردرگمی در کارهای روزمره و کلمات،خستگی،رشد غیرطبیعی،قبلا هم وقتی سردم می‌شد و این چیزها یه تشنج یکی دو ثانیه‌ای داشتم اما الان بیشتر شد.


پاسخ
Angela

سلام من مدتیه قدرت تکلمم خیلی کند شده. قبلا تو جمع بزرگی از اساتید سخنرانی میکردم الان حتی بین دوستای خودمم نمیتونم حرف بزنم. سردردو سرگیجه اینا ندارم اما تمایلم به خوابیدنِ بیش از حد مثلا ۱۳ساعت خیلی زیاد شده. چیزایی که اطرافیانم میگن رو اصلا به یاد نمیارم و منکر حرفاشون میشم. تازگیام عینکی شدم به خاطر حرکت نکردن ماهیچه یکی از چشمام. یه مدتیه م هست بدنم زخمایی میزنه حالت سوختگی و بعد از چند روز خوب میشه ولی لکش میمونه. تو. سرم
یه چیزایی مثل جوش، درمیاد منتها بزرگتر. خودم نمیتونم نگاه کنم که ببینم چه رنگیه. تو خونواده درجه یکمون هم سابقه سرطان داریم.ولی جرئت ندارم با کسی مطرح کنم. به نظرتون با این شرایط جدیه؟


پاسخ
Hadi

سلام من اصلا سه روزه به کل سرم درد میکنه صبح ها درد میکنه فراموش کار شدم ووقتی که عصبانی میشم زیاد میشه و موقع عصبانی شدن کنترلم رو از دست میدم


پاسخ
محمد

سلام و عرض ادب
ببخشید برای تومور بدخیم درمانی هم وجود داره؟
میشه امیدوار بود؟


پاسخ
فائزه

سلام ببخشید من ۱۶ سال دارم و گاهی سرم درد می گیره ولی گاهی چندین ساعت درد دارم الان دو سه روزه که سر درد دارم و فشار در پیشانی ام حس‌ می کنم چشمام درد می کنه و خیلی کم سر گیجه دارم صبح ها هم اکثر اوقات حالت تهوع دارم و احساساتم مدام تغییر می کنه و عصبانی می شم


پاسخ
Aynaz

من یکی دوساله که سرم درد میکن وچشام سیاه میره و میخام بیوفتم زمین ولی امسال شدید تر شدافتادم زمین و داشتم بیهوش میشدم و افسردگی گرفتم و اینکه کم تحرک شدم وتقریبا نصف روزو به خواب میرم وتعادلمو نمیتونم خوب حفط کنم و به خانوادم میگم میشه من حداقل ببرین به ام آی آر برا عکس که مطمئنشم سرطان ندارم ولی نمیبرن چون ترس دارن به نظرتون چیکارکنم تا ببرن برای عکس لطفا جواب بدید


پاسخ
حمزه اهل سقز

باسلام وخسته نباشید خواهشن دراسرع وقت پاسخم رابدید ممنونم.من تقریبا دوساله دچارسردردهای خیلی شدیدی ازناحیه چشم چپ به پشت سرم میشم.بطوری که آنقدر شدید است که باهیچی آروم نمیشم.والان سه ماه که تقریبا بینایی چشم چپم داره کاملا ازبین میره و چشم راستم هم ضعیف شده .دریک لحظه که دارم حرف میزنم یادم میره کلا چی گفتم ومیخواستم بگم.سه ماه که ازکمر به پایین نای تکون خوردن ندارم.والان به تازگی دستهام هم بی حس شدند .میخوابم وبیدارمیشم انگار ازکوه افتادم پایین اینقد خستم. حوصله هیچی ندارم .من قبلا نمیتونستم یک دقیقه بیکار بشینم ولی الان حس هیچی ندارم .هرروز ازروزقبل ناامیدترم واحساس تنهایی شدیدی دارم حوصله زن وبچه یاهیچ کس راندارم. تعادل روحی ندارم تعادل راه رفتن ندارم کنترل اعصاب ندارم .یک آن کور وکر ولال میشم.اشتها ندارم طعم دهانم تلخ و هیچ چیز به مزاجم سازگارنیست.شبها حالت تهوع دارم درخواب بیدارمیشم وحالت استفراغ میگیرم.هرروز صبح که بیدارمیشم ازسردرد شدید بیدارمیشم .الکی پرخاش میکنم به هرچیزی وهرکسی. یک نفرادوتامیبینم ویا دوتا را یکی .ویا محومیشن اجسام ازدیدم. با صدای کوچکترین چیز دیوانه میشم.باتشکر فراوان لطفا راهنماییم کنید ممنونم.


پاسخ
ایرج

سلام چند روزه سرم را که به شدت تکان میدهم در بالای سرم زیر جمجمه احساس درد در یک منطقه محدود سمت راست جمجمه دارم. البته چند هفته است که مدام دندانپزشکی میروم. امروز هم رفتم دکتر گفت فشار خونم ۱۸ است. سابقه وزوز گوش هم دارم. ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید.
با احترام


پاسخ
محمد

آیا تومور مغزی درمان دارد


پاسخ
بيتا

سلام وقتتون بخیر من خواهرم مدتی است که سرش به سمت راست بدنش تمایل داره و حس سنگینی تو سرش داره میشه خواهش کنم بگین علتش چیست حتی نگاهش به تلفن و جایی هم از سمت راست بدنش هست به سمت چپ خیلی حرکت نداره و ناخودآگاه به راست میچرخه


پاسخ
عارف صمدی ازآذربایجان شرقی

سلام تمام این علائم رادارم ولی سالم هستم ودرضمن سه ماهه که نمی خوابم وخواب به چشمانم نمی آید آیا ممکن است غده داشته باشم


پاسخ
ایلیا

سلام خسته نباشید….
من یه سالی میشه سرگیجه های شدیدی دارم یعنی جوری که نتونم وایسم و تعادلم رو از دست میدم …..
سردرد شدید دارم و صبح ها حالت تهوع دارم ..
تک سرم احساس سنگینی میکنم جوری که سرم اکثر درد میکنه این سنگینی وست سرم هستش یعنی خیلی فشار میاره بهم ….
اکثر احساس میکنم دنیا میچرخه …
کلا تغییر کردم اصلا نمیتونم تو جمع باشم ولی قبلنا میتونستم ..
احساس خستگی دارم و فقط میخوام بخوابم …


پاسخ
کیمیا محمدی

سلام من شب خوابیدنی بی هوش شدم و منو بردن دکتر گفتن که احتمال داره تومور باشه سرمم هر روز درد میکنه زیاد خودشم چن درصد ممکنه تومو یاشه!؟


پاسخ
Arad

سلام من جدیدا هر وقت از دانشگاه میام خونه سرم درد میکنه هیچ علائم دیگه ای ندارم ممکنه بخاطر تومور باشه یا فقط بخاطر فشاری که بهم میاد چون هیچوقت تو حالت عادی حرف نمیزنم با کسی و دانشگاه مجبور میشم


پاسخ
ممد

این جور که پیش میره همه رو دارم


پاسخ
سید محمد

ممنون از توضیحاتتون.من دقیقا با این مشکلات مواجه هستم،انشا الله که خیر باشد


پاسخ