بهترین جراح دیسک گردن

 • تاریخ: فروردین ۶, ۱۳۹۹
 • دسته بندی: مقالات
 • دیدگاه کاربران: ۲ دیدگاه
 • تعداد بازدید: 3440 بار

بهترین جراح دیسک گردن قطعاً کسی خواهد بود که بتواند عمل جراحی دیسک گردن را با کمترین عوارض و با موفقیت انجام دهد. در اینجا قصد داریم ویژگی های بهترین جراح دیسک گردن را بیان کنیم. جراحی دیسک گردن زمانی انجام خواهد شد که در ناحیه گردن یک یا چند عدد از مهره ها دچار بیرون زدگی یا پارگی شده باشد و درد شدیدی در ناحیه گردن و کمر بیمار احساس شود. روش های جراحی مختلفی برای درمان دیسک گردن وجود دارد و و بهترین جراح کسی خواهد بود که بهترین و کم عارضه ترین روش را انتخاب کند.

بهترین جراح دیسک گردن

جهت تعیین نوبت معاینه توسط دکتر فهیم باغبان می توانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید :

۹۲۱ ۷۱ ۸۸۸ – ۰۲۱ (روز های شنبه و سه شنبه ساعت ۱۷ الی ۲۰)

۲۴ ۸۷ ۴۳۶ – ۰۹۱۲ ( همه روزه)

جراحی دیسک گردن چه زمانی واجب خواهد بود؟

دیسک ها موادی هستند که در بین مهره های گردن قرار دارند و به محافظت از آنها می پردازد، این دیسک ها مهره های کمر و گردن را به یکدیگر متصل کرده و به استحکام ستون فقرات کمک می کند. زمانی که این دیسک ها تخریب یا جابه جا شوند، فرد را به دیسک گردن و دیسک کمر مبتلا می کند که از عوارض آن عدم توانایی در انجام فعالیت های روزانه، مشکل در نشستن و برخاستن، درد شدید در ناحیه گردن و کمر او پاها و … می باشد. 

معمولا با افزایش سن، آب بین دیسک ها کاهش پیدا کرده و در اثر کوچکترین فشار، لایه بیرونی دیسک پاره شده و مواد داخل دیسک بیرون می زند که به آن بیرون‌زدگی دیسک می گویند و سبب درد شدید در ناحیه گردن، کمر و پاها خواهد شد.

شایع ترین نوع دیسک ها دیسک کمر و دیسک گردن است امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی مردم و استفاده مداوم و نامناسب از تجهیزاتی مانند تلفن و کامپیوتر سبب بروز دیسک گردن در بین افراد میانسال و کهنسال و حتی جوانان نیز شده است. 

بهترین جراح دیسک گردن کسی است که قبل از اقدام به عمل جراحی با استفاده از روش های غیرجراحی و غیر تهاجمی اقدام به بهبود وضعیت دیسک گردن فرد بیمار بنماید و در صورت نبود چاره دست به جراحی دیسک گردن بزند و اصولاً یکی از مهمترین ویژگی‌ های دکتر خوب برای جراحی دیسک گردن نیز همین است.

جراح دیسک گردن به چه کسی گفته می شود ؟

جراح دیسک گردن کسی است که با همه قسمت های گردن و ستون فقرات آشنایی کامل دارد و بهترین دکتری است که در درمان و رفع اختلالات گردن می تواند به داد شما برسد. به عبارتی می‌توان گفت که جراحی دیسک گردن همان جراح ستون فقرات است که علاوه بر داشتن تخصص در زمینه جراحی و درمان اختلالات ستون فقرات و تسلط به اصول جراحی و درمان مغز و اعصاب ، از طریق طی نمودن دوره های تخصصی و فلوشیپ جراحی گردن، در زمینه جراحی دیسک گردن و رفع اختلالات آن نیز به تخصص و مهارت کافی دست پیدا کرده است. بنابراین از ویژگی های بهترین فوق تخصص دیسک گردن در تهران میتوان به کسی اشاره کرد که دوره های تخصصی فلوشیپ و جراحی و درمان ستون فقرات و جراحی دیسک گردن را گذرانده و به عنوان یک فوق تخصص در زمینه جراحی گردن شناخته شده است.

جراح دیسک گردن

آیا جراح ستون فقرات همان جراح دیسک گردن است؟

با اینکه جراح دیسک گردن توانایی جراحی و رفع اختلالات ستون فقرات را دارد، تفاوت بین جراح ستون فقرات و جراح دیسک گردن در همان دوره تکمیلی است که فرد جراح متخصص در دیسک گردن آن را گذرانده است. بنابراین در صورتی که دچار اختلال مهره های گردن شده اید و نیاز به مراجعه به پزشک دارید، بهتر است کسی را انتخاب کنید که ضمن تسلط بر جراحی ستون فقرات در زمینه مغز و اعصاب و جراحی مهره های گردن نیز دوره های تکمیلی را گذرانده باشد، چرا که ستون فقرات و گردن بسیار حساس بوده و نزدیک به نخاع هستند و در صورتی که جراح مورد نظر تخصص و مهارت کافی نداشته باشد، مشکلات شما را چند برابر خواهد کرد.

وظایف بهترین جراح دیسک گردن

از ویژگی های بهترین جراح دیسک گردن می توان به کسی اشاره کرد که حین عمل جراحی بهترین عملکرد را از خود نشان دهد و وظایف محوله در قبال بیمار را به خوبی رعایت کند، از مهمترین وظایف جراح دیسک گردن می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

الف – تشخیص صحیح و دقیق عارضه دیسک گردن

معمولاً پزشکان و جراحان نسبت به تجربه و اطلاعاتی که در طول سالیان به دست آورده اند، اقدام به تشخیص ناراحتی گردن فرد میکند، همچنین استفاده از آزمایشات و امکاناتی مانند رادیولوژی و ام آر آی کمک شایانی به پزشک در تشخیص صحیح بیماری می کند، اما به هر حال نتیجه و تشخیص نهایی به تجربه و مهارت پزشک بستگی دارد و اوست که شیوه درمانی مناسبی را اتخاذ می کند، برابر این در صورت هرگونه اقدام اشتباه از سوی پزشک در جهت درمان دیسک گردن نه تنها وضعیت فرد بهتر نخواهد شد، بلکه مشکلات بیشتری را بر دوش بیمار خواهد گذاشت.

ب – بهترین و کم خطرترین روش درمان را در پیش بگیرد

همانطور که اشاره شد از ویژگی‌ های بهترین جراح دیسک گردن، انتخاب کم خطرترین روش برای درمان فرد است. این وظیفه مهم بر روی متخصص و جراح دیسک گردن است و کسی که تجربه و تخصص کافی در زمینه جراحی دیسک گردن داشته باشد، بهترین روش درمان را نیز اتخاذ خواهد کرد. دقت کنید که اگر به تشخیص و روش درمانی جراحی دیسک گردن و یا سابقه و تجربه او شک دارید، بهتر است تحقیقات خود را بیشتر کنید و متخصص با تجربه تری را بیابید.

ج – از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی ها در جهت جراحی دیسک گردن استفاده کند

طبیعی است که فرد بیمار از تجهیزات و وسایل موجود در اتاق عمل جراحی دیسک گردن خبر نداشته باشد، بنابراین جراحانی هستند که از این وضعیت سوء استفاده کرده و با استفاده از وسایل غیراستاندارد و نامناسب اقدام به جراحی دیسک گردن میکنند که نه تنها به بهبود وضعیت بیمار کمک می کند، چه بسا عفونت و سایر مشکلات سلامتی را در پی خواهد داشت. بنابراین بهترین جراح دیسک گردن کسی خواهد بود که از پیشرفته ترین و استاندارد ترین تجهیزات در جهت عملیات جراحی خود استفاده کند و به معنای واقعی کلمه ویژگی های بهترین جراح دیسک گردن را داشته باشد. 

د – کنترل وضعیت بیمار تا بهبودی کامل

پس از انجام عمل جراحی دیسک گردن، فرد بیمار نیاز به مراقبت خواهد داشت و باید در فعالیت ها و اقدامات روزمره او تغییراتی ایجاد شود. بنابراین کسی که ویژگی های بهترین جراح دیسک گردن را داشته باشد، به صورت مرتب پیگیر بیمار بوده و وضعیت او را کنترل خواهد کرد. همچنین با تجویز مسکن ها و داروهای لازم به کاهش دوره نقاهت بیمار کمک کرده و تا زمان بهبودی کامل بیمار را مرتباً ویزیت نماید.

ویژگی های بهترین جراح دیسک گردن

ویژگی های بهترین جراح دیسک گردن

بهترین جراح باید ویژگی هایی داشته باشد که آن را از سایر جراحان متمایز کند و شما با تشخیص این ویژگی ها بتوانید آن را بشناسید و به آن مراجعه کنید. قطعاً تشخیص بهترین جراح از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که انجام صحیح و درست عمل تاثیر زیادی در روند بهبودی و درمان دیسک گردن بیمار خواهد داشت. از مهم ترین ویژگی های یک جراح دیسک گردن با تجربه و مهارت می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • خوش رفتار و خوش مشرب بودن جراح در برخورد با بیمار
 • رعایت قوانین و مقررات کاری و شئونات اسلامی
 • معاینه بیمار با صبر و حوصله و داشتن دقت بالا
 • دارای سابقه طولانی در جراحی ستون فقرات و به خصوص گردن
 • برخورداری از مدارک معتبر علمی در رشته جراحی ستون فقرات و گردن
 • رعایت ادب و نزاکت حین صحبت با بیمار یا همراه او
 • دارای تعداد مراجعه‌ کنندگان بالا
 • دارای رزومه معتبر در سایت های دانشگاهی و پزشکی
 • دارای تعداد عمل های جراحی موفق زیاد که در سطح وب رزومه دکتر منتشر شده باشد

چطور میتوان بهترین جراح دیسک گردن را پیدا کرد؟

از قدیم گفته اند که بازاریابی دهان به دهان تاثیرگذارترین و صادقانه ترین نوع بازاریابی است، شما نیز می توانید از این روش برای یافتن بهترین جراح استفاده کنید. برای این منظور میتوانید از دوستان، آشنایان و اطرافیان خود و کسانی که قبلا عمل جراحی دیسک گردن انجام داده اند، در مورد ویژگی های جراح دیسک گردن سوال کنید، قطعاً کسانی را خواهد یافت که قبل از عمل جراحی دیسک گردن انجام داده اند و با جراحان متخصص و با تجربه در این زمینه آشنایی دارند.

دومین روش برای یافتن بهترین جراح دیسک گردن استفاده از اینترنت است، مردم در شبکه های اجتماعی و انجمن ها بحث و گفتگو در مورد اتفاقات روزمره خود می پردازند، کسانی هستند که تجربه عمل جراحی دیسک گردن خود را در سطح وب منتشر کرده اند و یا به سوال دیگران در رابطه با ویژگی های بهترین جراح دیسک گردن پاسخ داده اند، پس کمی جستجو در اینترنت نیز به شما کمک زیادی خواهد کرد.

نظرات


سعید

بی شک دکتر باغبان یکی از بهترین جراحان در این زمینه می باشند. ما سلامت مادرم را مدیون ایشون هستیم
امیدوارم همیشه موفق و پایدار باشید


پاسخ
  ادمین

  زنده باشید


  پاسخ