فیلم جراحی تومور هیپوفیز از طریق بینی

  • تاریخ: اسفند ۱۴, ۱۳۹۸
  • دسته بندی: نمونه جراحی ها
  • دیدگاه کاربران: بدون دیدگاه
  • تعداد بازدید: 1662 بار

همانطور که در ویدئو زیر مشاهده می کنید بیمار تحت عمل جراحی آندوسکوپی تومور هیپوفیز توسط دکتر فهیم باغبان قرار گرفته اند. توضیحات بیشتر را در ویدئو مشاهده نمایید :

 

درباره جراحی این تومور بیشتر بدانید

درمان اصلی بسیاری از تومورهای هیپوفیز جراحی است. چگونگی این عمل جراحی بستگی به نوع تومور ، محل دقیق آن ، اندازه آن و اینکه آیا در ساختارهای مجاور گسترش یافته است بستگی دارد.جراحی آندوسکوپی هیپوفیز ، که به آن جراحی آندوسکوپی ترانسفنوئید نیز گفته می شود ، رایج ترین جراحی است که برای از بین بردن تومورهای هیپوفیز مورد استفاده قرار می گیرد. جراحی هیپوفیز آندوسکوپی با ابزاری به نام آندوسکوپ انجام می شود. در جراحی آندوسکوپی جراح ابزار را از طریق بینی عبور داده و سینوس اسفنوئید را باز می کند تا به غده هیپوفیز برسد و تومور را بیرون بکشد. 

این جراحی تقریبا یک نوع جراحی بی خطر است . اما بهتر است حتما توسط بهترین جراح مغز و اعصاب صورت گیرد. یک جراح با مهارت و دقت بالا میتواند خطرات این جراحی را به صفر برساند و بیمار بعد از جراحی و گذراندن دوران نقاهت بهبود یابد.

بعد از این جراحی دو روز در بیمارستان تحت مراقبت هستید و سپس مرخص خواهید شد. در منزل نیاز به رعایت مراقبت هایی است تا دوران بهبودی را به خوبی و بدون مشکل پشت سر بگذارید. جراح هنگام ترخیص این مراقبت ها را به شما یاد آوری خواهد کرد. مصرف دارو ها در کاهش درد و عدم ابتلا به عفونت ها به شما کمک می کند به همین دلیل مصرف به موقع آن ها را فراموش نکنید.

بعد از جراحی تومور هیپوفیز در صورت داشتن تب زیاد ، سر درد ، خونریزی از بینی و یا تهوع به جراح خود اطلاع دهید تا اقدامات لازم جهت بر طرف کردن این عوارض موقت و شایع انجام پذیرد.

نظرات