نحوه خوابیدن بیماران دیسک کمر چگونه می باشد ؟

  • تاریخ: مرداد ۲۶, ۱۳۹۹
  • دسته بندی: مقالات
  • دیدگاه کاربران: ۱ دیدگاه
  • تعداد بازدید: 1664 بار

دیسک کمر نقش مهمی در قسمت تحتانی کمر دارد ، دیسک کمر در واقع به عنوان کمک فنر بین مهره ها و حمایت و پشتیبانی از بالاتنه عمل می کنند . همچنین در حرکت بدن به جهات مختلف نقشی اساسی ایفا می کند . اگر دیسک از مواد داخلی خود  خارج شود و نشت کند ، دیسک می تواند به سرعت به گیرنده های عصبی رسیده و باعث کمردرد و احتمالاً درد و علائم عصبی در زیر پا شود . از همین رو حفاظت و استفاده درست از دیسک کمر بسیار مهم است . همه ما به صورت میانگین بین یک چهارم الی یک سوم از شبانه روز خود را صرف خوابیدن می کنیم . به همین منظور حالت بدن ما در خواب نقش بسیار مهمی در سلامت بدن ما دارد . در اینجا قصد داریم نحوه خوابیدن بیماران دیسک کمر را بررسی کنیم .

علائم بیماری دیسک کمر معمولاً بدون هیچ دلیل واضحی شروع می شوند . البته ممکن است در مواردی اتفاق بیفتد که شخص چیزی سنگین را بلند کرده و یا کمر را در وضعیت فشار زیاد قرار داده باشد . در این موارد نیز ممکن است اعصاب دیسک کمر آزرده شوند .

به صورت کلی می توان گفت دیسک کمر یک مشکل پزشکی گسترده است که بیشتر افراد ۳۵ تا ۵۰ ساله را درگیر می کند .

بهترین نحوه خوابیدن بیماران دیسک کمر

هیچ کس نمی تواند در حالی که علائم دیسک کمر هنوز آشکار است خواب راحتی داشته باشد . در نتیجه نحوه خوابیدن بیماران دیسک کمر بسیار مهم است و در بهبودی آنها نقشی بسیار مهم ایفا می کند . دیسک کمر تاثیر دائمی بر زندگی افراد دارد . این بیماری می تواند هر کسی را در انجام کارهای روزانه خود به دردسر بیندازد . همچنین می تواند الگوهای خواب منظم شما را دچار اختلال کند .

خوشبختانه ، نیازی به تحمل درد و بی خوابی های بلند مدت ناشی از دیسک کمر در بیماران نیست . روش های درمانی و داروهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای کاهش اثرات نامطبوع از آنها استفاده کنید . با این حال ، یک تنظیم ساده در وضعیت و نحوه خوابیدن بیماران دیسک کمر می تواند درد آنها را در حد اعتدال حفظ کند .

نحوه خوابیدن بیماران دیسک کمر

خواب به پشت

برای حفظ حالت طبیعی کمر و قرارگیری دیسک ، فرد باید روی پشت خود دراز بکشد . شاید ، این موثرترین طرز خوابیدن بیماران دیسک کمر برای کاهش فشار وارد شده به دیسک کمر باشد . افرادی که کمردرد را تجربه می کنند ، اگر بخواهند به آرامی بخوابند ، باید به این حالت توجه ویژه ای داشته باشند

دراز کشیدن به پشت ، وزن کلی بدن را به صورت یکپارچه در سرتاسر بدن توزیع می کند . بنابراین ، فشارهای جزئی عضلانی و  ستون فقرات را کاهش می دهد . البته ناگفته نماند تشکی که از آن استفاده می کنید ، در فشار وارد شده بر دیسک کمر بسیار تاثیرگذار است .

همچنین نباید قرار دادن یک بالش در زیر زانوها را فراموش کرد . این کار علاوه بر حفظ منحنی مناسب ستون فقرات ، پایداری بدن و دیسک کمر شما را بهینه سازی می کند .

وضعیت جنین

افرادی که از دیسک کمر رنج می برند معمولاً درد کمرهای بسیار رنج آوری را تجربه می کنند . در رابطه با نحوه خوابیدن بیماران دیسک کمر ، یکی از بهترین حالت های ممکن انجام حالت خمیده یا وضعیت جنین است .

در این حالت ، زانوها روی قفسه سینه فشرده می شوند . در نتیجه ، ستون فقرات به راحتی خم نمی شود . علاوه بر این ، این امکان را به شما می دهد تا فضای کافی را برای دیافراگم فراهم کنید تا تنفس راحتی داشته باشید.

فراموش نکنید که بالش ها هنوز هم نقش اساسی در نحوه خوابیدن بیماران دیسک کمر ایفا می کنند . به طور کلی ، بالش باید در ناحیه سر و گردن قرار بگیرد . این کار می تواند بدن شما را در حالت طبیعی خود قرار دهد و مانع از درد دیسک کمر شود .

 

خواب جانبی

خواب جانبی

خوابیدن به پهلوها بسیار راحت است . این یکی از وضعیتهای پیشنهادی برای افرادی است که به صورت دائمی از درد کمر رنج می برند . ستون فقرات در این حالت به درستی کشیده می شود . همچنین فرم نادرست بدن را اصلاح می کند و از بروز موارد بعدی فشار عضلات جلوگیری می کند .

با این حال ، در خوابیدن به پهلو به عنوان گزینه ای مناسب برای نحوه خوابیدن بیماران دیسک کمر پیشنهاد می شود . اما توجه داشته باشید که برای جلوگیری از وقوع  فشار ، باید یک بالش محکم بین زانوها قرار داده شود . این کار اجازه می دهد تا ارتفاع یکی از پاهای شما بلند شود . در نتیجه ، ستون فقرات و باسن در حالت تراز باقی می مانند .

یک بالش نیز باید در قسمت زیر گردن و سر وجود داشته باشد . بدون آن احتمال آسیب دیدن بالا تنه بسیار بالا می رود .

خواب روی شکم

یک حقیقت در مورد این ادعا وجود دارد که خوابیدن روی شکم می تواند کمردرد را تشدید کند . اگر این کار به درستی انجام نشود ، باعث آسیب دیدن گردن شما به دلیل قرار گیری در تراز نامناسب می شود

خوابیدن بر روی شکم به عنوان نحوه خوابیدن بیماران دیسک کمر بسیار آسان است . قرار دادن بالش در زیر شکم و لگن می تواند در حالتی که رو به جلوی تخت قرار دارید به پشت شما فشار وارد کند . ضمناً قرار دادن بالش در زیر سر کاملا اختیاری است .

خوابیدن روی شکم برای کسانی که از بیماری های دژنراسیون دیسک رنج می برند بسیار مفیدتر است . از آنجا که در این حالت فشار از پشت برداشته شده است ، دیسک ها دیگر صدمه نمی بینند .

جمع بندی نهایی

کمردرد اگرچه بیشتر اوقات بدخیم نیست ، اما هنوز هم می تواند باعث اختلال در کیفیت کلی خواب شما شود . این می تواند شما را در نیمه شب از خواب بیدار کند ، همچنین می تواند باعث دردهای بسیار وحشتناکی پس از بیداری شود .

به طور کلی در مورد طرز خوابیدن بیماران دیسک کمر ، نکته قابل توجه این است که به تراز بندی ستون فقرات بسیار توجه . توجه داشته باشید که بیشتر موارد کمردرد به دلیل عدم تراز بندی ستون فقرات روی می دهند .خوابیدن بیماران دیسک کمر که در اینجا ذکر شد از جمله راه حل های مهم برای کنترل درد های ناشی از دیسک کمر می باشند

نظرات


محمداسفندیاری

سلام من محمداسفندیاری هستم متاسفانه دیسک کمر دارم به‌ دکتر مراجعه کردم ام آرای هم دارم دکتر گفته ۳دیسک زدن بیرون آمپول و قرص استفاده کردم ولی هنوز کمردرد دارم‌ خیلی شدیدموقع خواب باتشکر فراوان


پاسخ